fot. PAP/Paweł Supernak

P. Mueller: rozmowa premiera z A. Dulkiewicz w atmosferze troski o miejsca pamięci historycznej

Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz odbyła się w atmosferze rzetelnej troski o miejsca pamięci historycznej; poruszono temat Westerplatte oraz Europejskiego Centrum Solidarności – poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz dziś w KPRM; spotkanie odbyło się z inicjatywy szefa rządu.

Piotr Mueller podkreślił na briefingu prasowym, że spotkanie przebiegło w „bardzo dobrej atmosferze”.

„Te rozmowy odbyły się w atmosferze rzetelnej troski o miejsca pamięci historycznej” – zaznaczył.

Poinformował, że premier i prezydent Gdańska rozmawiali m.in. o sprawie Westerplatte. Premier podkreślił podczas spotkania, że ważne jest, aby miejsca pamięci były „zaopiekowane na bardzo wysokim poziomie” – poinformował rzecznik rządu.

„W przypadku Westerplatte mieliśmy takie wrażenie, że do tej pory niestety tak do końca nie było. Będziemy wspierać wszelkie działania, które umożliwią, aby to bardzo ważne miejsce pamięci dla Polaków było odpowiednio zaopiekowane” – dodał Piotr Mueller.

Na pytanie, czy premier i prezydent Gdańska osiągnęli jakiś konsensus ws. Westerplatte rzecznik rządu odparł:

„Nie, dzisiaj w tym zakresie pewnie zostały pewne rozbieżności (…). Kwestie opieki nad Westerplatte są przedmiotem troski rządu, w związku z tym ten projekt (ustawy) będzie wspierany, jeżeli chodzi o regulacje w tym zakresie, które są przedstawione w projekcie poselskim” – powiedział Piotr Mueller.

„Oczywiście jest proces legislacyjny, w związku z tym w Sejmie może dojść do jakiś korekt, ale generalnie, tak chcemy, aby Westerplatte było przedmiotem wspólnej troski całego państwa” – podkreślił.

Dodał również, że rozmową dotyczyła też Europejskiego Centrum Solidarności.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl