P. Marchlewicz: Grupa Lotos jest zainteresowana rozwojem rynku LNG

Grupa Lotos jest zainteresowana rozwojem rynku LNG – poinformował na konferencji prasowej wiceprezes koncernu Przemysław Marchlewicz.

Rozmowa o LNG to cały czas jedna z opcji strategicznych grupy – podkreślił wiceszef koncernu.

– Lotos Kolej, czyli nasza spółka zależna to w tej chwili drugi największy w Polsce przewoźnik kolejowy, który ma około 11 proc. rynku, z czego gro przychodów uzyskuje spoza kapitałowej grupy Lotos. Ta spółka jest zainteresowana logistyką paliw gazowych. Druga nasza spółka – Grupa Lotos Asfalt, która zajmuje się bunkrowaniem statków również byłaby zainteresowana bunkrowaniem paliwa LNG. Stąd jest tu cały szereg synergii. Jeśli do dużych firm z sektora paliwowego dodamy przemysł stoczniowy, cały shipping i przemysł portowy, a również wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa z Pomorza, które w różnych obszarach mogą być tą tematyką zainteresowane, to rzeczywiście ten rynek jest dla nas – jako dla regionu – dużą szansą – zaznaczył Przemysław Marchlewicz.

Marchlewicz ocenił też, że z rynku LNG mogłyby na Pomorzu korzystać m.in. średnie przedsiębiorstwa z branży projektowej, badawczo-rozwojowej, automatyki oraz IT.

Wczoraj w siedzibie Grupy Lotos odbyła się też debata pt. „Perspektywy rozwoju rynku LNG w Polsce”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele pomorskich firm.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl