P. Jaki: Ponad tysiąc tanich mieszkań dla Warszawiaków

Ponad tysiąc tanich mieszkań na wynajem z perspektywą wykupu w Warszawie jest gotowe do realizacji – poinformował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Jest to możliwe – tłumaczył wiceminister sprawiedliwości – dzięki współpracy instytucji rządowych, takich jak BGK czy PKP, które przekazało grunt. Oba podmioty podpisały już niezbędne porozumienie w tej sprawie.

Osiedle ma powstać w krótkim czasie i jest dedykowane m.in. młodym rodzinom i osobom, których nie stać na zakup lokalu – powiedział polityk.

– Problem mieszkaniowy w Warszawie jest jednym z najistotniejszych aspektów. Można by powiedzieć, że elementem bezpieczeństwa ekonomicznego każdej rodziny jest posiadanie własnego mieszkania. Niestety ceny w Warszawie wynajmu oraz zakupu mieszkania są bardzo wysokie dlatego, że politycy PO nie dbają i nie dbali o to, aby w sposób odpowiedni zwiększać zasób komunalny miasta. Dlatego my jako rząd nie mówimy, a działamy. Ponad tysiąc mieszkań już gotowych. Hanna Gronkiewicz-Waltz co najwyżej buduje 280 mieszkań rocznie, co jest zdecydowanie za mało (…) na tak dużą metropolię, jaką jest Warszawa –  wskazał Patryk Jaki.

W najbliższym czasie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przedstawi kolejne propozycje dotyczące rozwoju budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury w Warszawie. Wpisują się one w realizację rządowego programu „Mieszkanie plus”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl