fot. facebook.com/PatrykJaki

P. Jaki otworzył wystawę nt. niezrealizowanych przez PO obietnic rozbudowy metra

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki otworzył w sobotę wystawę, na której obietnice Platformy Obywatelskiej dot. rozbudowy metra w ostatnich latach zostały zestawione z krytycznymi analizami ratusza, m.in. na temat budowy metra na Białołęce.

Patryk Jaki otworzył wystawę na konferencji w „Jaki Cafe” na ul. Koszykowej. Wystawa składa się z kilku plansz, na których umieszczono wizerunki prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego oraz składane przez tych polityków obietnice rozbudowy metra z kampanii wyborczych w 2006, 2010, 2014 i 2018 roku.

Te zapowiedzi zestawione są na planszach m.in. z krytycznymi opiniami dotyczącymi rozbudowy metra wydawanymi przez Metro Warszawskie, z zapisami w wieloletnim budżecie Warszawy oraz z wypowiedziami wiceprezydent stolicy i rzecznika ratusza.

„Przygotowaliśmy wystawę, którą wszyscy warszawiacy będą mogli oglądać dotyczącą pomysłów, obietnic Platformy Obywatelskiej ws. metra” – powiedział Patryk Jaki.

Wskazując na jedną z plansz, powiedział, że PO w 2006 roku obiecywała, że w czasie dwóch kadencji, do 2014 r. powstanie 38 nowych stacji metra.

„Minęły trzy kadencje, a powstało nie 38 stacji, jak obiecali, ale tylko 12 stacji metra” – powiedział Patryk Jaki.

Mówił, że program Rafała Trzaskowskiego dotyczący rozbudowy metra bliźniaczo przypomina program PO z kampanii z 2006 roku.

„Obiecali coś w 2006 r., nie zrealizowali i w 2018 roku obiecują dokładnie to samo” – powiedział Patryk Jaki.

Wskazywał również, że „co wybory PO obiecuje metro na Białołękę”, począwszy od 2006 roku. Ale – jak powiedział kandydat na prezydenta Warszawy – oficjalne stanowisko ratusza wygłoszone przez rzecznika magistratu Bartosza Milczarczyka głosi, że: „propozycja budowy metra do dzielnic peryferyjnych to kompletna amatorszczyzna, pokazująca, że efekty będą zerowe”.

Wskazywał, że Rafał Trzaskowski obiecując metro na Białołękę, obiecuje coś, czemu zaprzecza PO w ratuszu.

Inna z plansz na wystawie przestawia napis: „Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski obiecali metro na Gocław w 2006, 2010, 2014 i 2018 r”.

Poniżej zamieszczono fragment wypowiedzi z Działu przygotowania inwestycji, IPP Metro Warszawskie z 22 maja bieżącego roku.

„Obecnie w WPF-ie m.st. Warszawy na lata 2018-2045, nie są przewidziane wydatki na realizację odcinka III linii w kierunku na Gocław” – głosi fragment wpowiedzi.

Na planszy dodano hasło „#obiecankiRafałaiHanki”.

Patryk Jaki zapowiedział, że przygotowanych zostanie jeszcze co najmniej kilka innych wystaw nt. „wiarygodności w polityce” i „wiarygodności rządów Platformy Obywatelskiej”.

PAP/RIRM

drukuj