Ostrzelano rosyjską ambasadę w Damaszku

Ambasada Rosji w stolicy Syrii Damaszku została w środę ostrzelana; w wyniku ostrzału nikt nie ucierpiał – poinformował MSZ Rosji. Resort zdecydowanie potępił atak i zaapelował do społeczności międzynarodowej o publiczną ocenę tej „przestępczej akcji”.

„2 sierpnia kompleks ambasady Rosji w Damaszku został ostrzelany z moździerza ze strony bojowników terrorystycznych formacji. Dwa pociski trafiły na terytorium ambasady, kolejne dwa wybuchły w pobliżu (…)” – napisano w oświadczeniu MSZ. Atak spowodował jedynie straty materialne – dodał resort.

„Zdecydowanie potępiamy ataki terrorystyczne na rosyjskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Damaszku” – podkreślił rosyjski MSZ.

Resort dodał również, że ma nadzieję, iż państwa należące do Rady Bezpieczeństwa ONZ „wystosują odpowiednią publiczną ocenę tej przestępczej akcji”.

To był kolejny atak na ambasadę Rosji w Damaszku. Do próby ostrzału obiektu doszło m.in. pod koniec lipca. Ostrzałów dokonano też w grudniu i październiku ubiegłego roku.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl