Abchazja: około 30 rannych w wybuchu magazynu amunicji

W wyniku wybuchu magazynu amunicji w Abchazji, samozwańczej republice na terytorium Gruzji, zostało rannych ok. 30 osób. Trwa ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków. Rannych przetransportowano do szpitala. Magazyn w miejscowości Primorskoje cały czas płonie.

„Jeśli chodzi o sam magazyn, to na razie nie można się do niego zbliżać, bo cały czas dochodzi tam do wybuchów” – powiedział przedstawiciel władz republiki Rodion Bazba.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku.

Magazyn, jak podają rosyjskie media, należy do resortu obrony Abchazji.

Abchazja to separatystyczny region Gruzji. Wraz z Osetią Płd. ogłosiła niepodległość po kilkudniowej wojnie rosyjsko-gruzińskiej z roku 2008. Układ o sojuszu i partnerstwie strategicznym z obydwoma separatystycznymi regionami Gruzji zawarła Rosja. W ślad za nią oba samozwańcze państwa zostały uznane przez Wenezuelę, Nikaraguę i Nauru. Pozostałe kraje świata uznają obie republiki za część Gruzji. Sama Gruzja uważa Abchazję i Osetię Płd. za ziemie okupowane przez Rosję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl