fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ostatnie terminy składania wniosków o stypendium dla studentów -kandydatów na żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej przypomina, że jeszcze tylko do końca sierpnia można składać wnioski w ramach pilotażowego programu stypendiów dla studentów – kandydatów na żołnierzy. Projekt skierowany jest do wszystkich studentów uczelni cywilnych. Może w nim wziąć udział maksymalnie 50 osób.

Najwięcej miejsc przewidziano dla studentów kształcących się na kierunkach związanych z elektroniką, optoelektroniką i cyberbezpieczeństwem.

Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że celem projektu jest zachęcenie młodzieży do wstępowania do Wojska Polskiego

– Stypendia mają służyć temu, by pozyskać dla sił zbrojnych specjalistów w bardzo wąskich specjalizacjach, bo nasze wojskowe uczelnie kształcą na wielu profilach, ale nie na wszystkich. Potrzeba nam również studentów z bardzo bogatym doświadczeniem w różnych obszarach, w których uczelnie wojskowe nie prowadzą nauki i nie prowadzą kształcenia. Dlatego powstał  pomysł ze stworzeniem stypendiów. Studenci będą pobierać stypendia przez cały rok studiów. Będzie się to wiązało też z tym, że – po zakończeniu studiów – przez pewien czas te osoby będą musiały służyć w Wojsku Polskim, dzieląc się swoim doświadczeniem i swoją wiedzą – wyjaśnił wiceszef MON.

Wiceminister podkreślił, że stypendia pilotażowe są także formą wsparcia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, które mają ograniczone perspektywy na przyszłość.

Zwrócił także uwagę, że podobne rozwiązania funkcjonują w innych krajach członkowskich NATO, jak chociażby w USA.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl