fot. Paweł Skraba

Ostatni Otylia Swim Tour w tym roku za nami. Ponad 120 uczestników w Sosnowcu

Ponad sto dwadzieścia dzieci trenowało w niedzielę pod okiem Otylii Jędrzejczak i jej sztabu. W Sosnowcu odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona projektu Otylia Swim Tour. Łącznie w pięciu miastach przeszkolonych zostało blisko tysiąc młodych adeptów pływania.


Jestem bardzo szczęśliwa, ze piąty rok z rzędu udało nam się zrealizować Otylia Swim Tour. Jestem przekonana, że około tysiąca młodych adeptów pływania i około dwóch tysięcy rodziców wyszło z doskonałą wiedzą i efekty tego będziemy widzieć za kilka lat. Cieszę się z tego, że również rodzice korzystają z wiedzy naszego sztabu, a  zwłaszcza w sobotę w Katowicach i w niedzielę w Sosnowcu frekwencja rodziców była na doskonałym poziomie – mówi Otylia Jędrzejczak.

W Sosnowcu dzieci trenowały w hali z trenerami przygotowania fizycznego oraz w wodzie z trenerami pływania.

Poprawiamy elementy techniczne u dzieciaków, zawsze wyłapujemy sporo złych nawyków, które można poprawić. Widząc dziecko pierwszy raz możemy spojrzeć na nie nieco inaczej, z perspektywy naszego doświadczenia. Ta pomoc jest bardzo wartościowa – mówi były pływak, a dziś trener Szymon Kujat.

Z wizyty sztabu Fundacji Otylii Jędrzejczak w Sosnowcu bardzo zadowoleni są włodarze miasta.

Widzimy się już drugi raz z panią Otylią. W zeszłym roku ćwiczyliśmy w hali, dziś w basenie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć eksperta wraz z drużyną ekspertów. Chodzi o to, żeby pokazywać dzieciom, że warto uprawiać sport – wyjaśnia Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta Sosnowca.

Dzieci trenowały z uśmiechem na ustach.

Wybrałam sport, dobrze się czuję w wodzie, po prostu uwielbiam pływać. Pływam od pięciu lat chodząc trzy razy w tygodniu na zajęcia – mówi Magda. Wtórowała jej koleżanka z Żywca – Natalia.

W pływaniu piękne jest to, że można poczuć się wolnym. Otylia Jędrzejczak jest wzorem do naśladowania. Co chcę dziś poprawić? Przede wszystkim technikę skoku – mówi Natalia. Dzieciaki otrzymały bardzo atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. firmy Tarczyński, AquaWave i SuperFish.

Trenerzy współpracujący z Fundacją Otylii Jędrzejczak podkreślają, że wśród trenujących dzieci często zdarzają się wyjątkowo utalentowani młodzi pływacy.

Widzieliśmy wiele naprawdę wartościowej młodzieży z ponadprzeciętnymi predyspozycjami. I liczymy, że te nazwiska zobaczymy za kilka lat w czołówce polskiego pływania – dodaje Kujat.

Zajęcia w Sosnowcu były ostatnią odsłoną tegorocznego cyklu Otylia Swim Tour, ale Fundacja Otylii Jędrzejczak nie zamyka jeszcze roku, bo 7 i 8 grudnia w Szczecinie odbędą się dwudniowe zawody Otylia Swim Cup.

Nie zamykamy jeszcze roku 2019 w działaniach Fundacji. To wyjątkowa impreza, bo jest to łączenie rywalizacji sportowej z zasadami fair play, z szacunkiem do drugiego człowieka i z dobrą zabawą. Planujemy cudowną salę zabaw z m.in. konkursami i grami – dodaje Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a niedzielna impreza współfinansowana była ze środków miasta Sosnowiec.

Paweł Hochstim, Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/Sport.RIRM

drukuj