Ostatni dzień XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Dobiega końca trwający od wtorku XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. W ostatnim dniu imprezy zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia za produkty najlepiej służące wojsku i bezpieczeństwu żołnierzy. W targach weźmie dziś także udział prezydent Andrzej Duda.

W tegorocznej edycji Salonu, bierze udział ponad 600 wystawców z 30 krajów. Wiodącą ekspozycją jest wystawa Sił Zbrojnych RP organizowana pod hasłem „Kierunek Nowoczesność”.

Wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki zwraca uwagę, że jednym z sukcesów targów jest to, że z każdym rokiem uczestniczy w nich coraz więcej wystawców.

– Oni tu przyjeżdżają, bo widzą, że w Polsce jest potencjał, ale także dlatego, że przyjeżdżają tu ważni ludzie z innych państw, nie tylko europejskich, dlatego warto się pokazać. To jest największy sukces. Było ogromne wydarzenie, które ogłosił pan minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, które jest związane z systemem Wisła. Jest to sprawa, która budzi ogromne emocje i jest to moim zdaniem sukces Ministerstwa Obrony Narodowej, bo 9 miesięcy temu, kiedy system Wisła był prezentowany, to warunki w Polsce były dużo gorsze od tego co mamy dzisiaj. I to było niejako zwieńczenie i podsumowanie – mówi Bartosz Kownacki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj