fot. PAP/Piotr Matusewicz

Ostatni dzień Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku 

Trwa dziś drugi i ostatni dzień Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu. Panele dyskusyjne są poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu Europy i rewizji europejskiej polityki klimatycznej.

W poniedziałek jednym z tematów był m.in. rozwój sieci energetycznych. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin, zwracał uwagę na potrzebę przyspieszenia i wzmocnienia tego procesu.

Rozwój sieci energetycznej – jak wyjaśnił – ma dwa wymiary, z czego pierwszy to finansowy.

– Z jednej strony wymiar finansowy, żeby znaleźć adekwatne środki do rozwoju sieci, aby móc nie tylko przyłączać źródła, ale efektywnie z nich odbierać energię. Z drugiej strony mamy wymiar techniczny, czyli aby zapewnić taki rozwój sieci, by adekwatnie zarządzać energią, ażeby w naszych celach transformacyjnych nie zwracać tylko uwagi na to, co jesteśmy w stanie przyłączyć do sieci, ale aby spojrzeć szeroko, czyli móc energię użytkować w sposób efektywny – powiedział Rafał Gawin.

Dzisiejsze panele będą poświęcone m.in. rozwojowi projektów farm wiatrowych na Bałtyku i nowym uwarunkowaniom dla rozwoju ciepłownictwa.

Eksperci będą też dyskutować o zmianie podejścia do roli węgla w polskim miksie energetycznym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl