fot. PAP/EPA

Ośmioletnia dziewczynka w Chicago zginęła od kuli wymierzonej w gangstera

W niedzielę lekarz sądowy zidentyfikował zwłoki dziewczynki, która została zastrzelona w Chicago. Zginęła od kuli, która miała trafić w gangstera.

Do zabójstwa doszło w sobotę na Southwest Side w Chicago. Dziewczynka, Melissa Ortega, spacerowała z matką, kiedy została śmiertelnie postrzelona w głowę.

Według raportu policji, w sobotę po południu szła ona z matką ulicą, gdy ktoś oddał strzały w kierunku 26-letniego członka gangu, który wychodził z pobliskiego sklepu – podał dziennik Chicago Sun-Times.

Zdaniem policji to on był zamierzonym celem.

Associated Press powiadomiła, że dziewczynka zmarła w sobotę w szpitalu. Gangster postrzelony w plecy trafił do szpitala w krytycznym stanie. W niedzielę nie dokonano jeszcze żadnego aresztowania w związku z strzelaniną.

Nadinspektor policji David Brown, powiedział, że jego departament nie spocznie, dopóki sprawcy nie zostaną postawieni przed sądem.

Tragiczne i bezsensowne morderstwo 8-letniej Melissy wstrząsnęło naszym miastem. Nie ma słów pocieszenia, gdy życie dziecka zostaje przerwane. Nie ma słów, które mogą opisać żal rodziny – tweetował w niedzielę David Brown.

Chicago notuje gwałtowny wzrost zabójstw. Ubiegły rok był w tym względzie w mieście najbardziej śmiercionośny od ćwierćwiecza. Liczbą ofiar śmiertelnych sięgała ok. 800.

Związek Nauczycieli Chicagowskich powiadomił, że Melissa była uczennicą szkoły podstawowej Emiliano Zapata Academy, w dużej mierze meksykańskiej dzielnicy Little Village.

Dziewczynka i jej matka wyemigrowały do Chicago z Meksyku w zeszłym roku, twierdzą członkowie rodziny, którzy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu zaplanowanego w Meksyku – pisze AP.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl