fot. https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/media/press-pack

Orlen przekaże blisko 14 mld zł na zamrożenie cen gazu dla polskich domów i podmiotów wrażliwych

PKN Orlen przekaże 14 mld złotych na zamrożenie cen gazu, między innymi dla gospodarstw domowych. „To wymierna pomoc, która zapewni milionom Polaków tańsze koszty ogrzewania” – podkreślił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

W wyniku rosyjskiej ekspansji na Ukrainę możemy zaobserwować wzrost cen surowców grzewczych. Dotyka to szczególnie obywateli, a także małe i średnie przedsiębiorstwa. W związku z tym rząd podjął szereg działań mających na celu ochronę obywateli przed wzrostem cen energii.

Ustawa o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych przewiduje wprowadzenie dodatku gazowego. Jest to zwrot podatku VAT dla gospodarstw domowych, które jako główne źródło ciepła wykorzystują piec gazowy. Wnioski będzie można składać w formie elektronicznej, a zwrot VAT będą rozliczać samorządy. Pomoc zapowiedział też prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, o czym informował na Twitterze.

W ramach koncernu multienergetycznego, przekażemy w 2023 roku prawie 14 mld złotych na zamrożenie cen gazu dla 7 mln polskich domów i 35 tys. podmiotów wrażliwych jak szpitale, szkoły czy żłobki. Wraz z rządem chronimy Polaków przed skutkami kryzysu energetycznego” – podkreślił Daniel Obajtek.

Rząd wprowadził już zamrożenie cen gazu w 2022 roku. Maksymalna cena tego surowca w bieżącym roku wyniesie 200,17 złotych za MWh, o czym informował w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Pomoc ma objąć prawie 3 tysiące przedsiębiorców.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl