fot. https://twitter.com/PKN_ORLEN/

Orlen: Polskie paliwo prawie najtańsze w UE

Polskie paliwo jest prawie najtańsze w całej Unii Europejskiej. Taniej jest tylko na Węgrzech – przekazał PKN Orlen.

Za litr benzyny Pb95 w Polsce zapłacimy średnio 6,46 zł, a za litr diesla 7,13 złotych. Niższe ceny są tylko na Węgrzech, gdzie litr benzyny w przeliczeniu na złotówki kosztuje 5,99 złotych Tyle samo zapłacimy za litr oleju napędowego.

„Pomimo że aktualne warunki makroekonomiczne dotyczą wszystkich krajów, ceny paliw w Polsce są – obok Węgier – zdecydowanie najniższe w całej UE i wyraźnie niższe niż w krajach o podobnej zamożności” –poinformował Orlen.

W Bułgarii i Słowenii benzyna kosztuje kolejno 6,93 zł i 6,96 złotych. Natomiast w Rumunii i Chorwacji cena za litr benzyny to ponad 7,20 złotych. Powyżej 10 zł za benzynę zapłacimy w Norwegii, Holandii i Danii. Podobnie jest w przypadku oleju napędowego. Najwięcej za litr diesla – nawet 11 zł – zapłacimy w krajach skandynawskich. Sprzedaż paliwa na polskich stacjach to tylko 10 proc. zysku  koncernu – czytamy w komunikacie Orlenu. Całkowity zysk spółki wynosi 2 mld 800 milionów zł, o miliard więcej rok do roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl