fot. twitter.com

ONZ: Rada Bezpieczeństwa za kontynuacją pomocy humanitarnej dla Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ w uchwalonej w piątek rezolucji przedłużyła o 6 miesięcy proces udzielania transgranicznej pomocy humanitarnej dla ludności Syrii, ale tylko przez dwa przejścia graniczne z Turcją.

Rezolucję, zgłoszoną przez Niemcy i Belgię, uchwalono stosunkiem głosów 11:4, przy czym Rosja, Chiny, USA i Wielka Brytania wstrzymały się od głosu.

Dotychczasowe porozumienie o pomocy transgranicznej wygasło w piątek 10 stycznia. Przewidywało ono możliwość udzielania pomocy ludności Syrii, której grozi katastrofa humanitarna o olbrzymich rozmiarach, także przez przejścia graniczne z Jordanią i Irakiem.

Obecnie przejścia te zostaną dla organizacji pomocowych zamknięte.

Operację udzielania pomocy humanitarnej przedłużono ponadto nie o rok, jak dotychczas, ale o 6 miesięcy. Po tym okresie Rada ma dokonać oceny sytuacji w regionie, od której zależeć będzie przyszłość operacji.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl