ONR domaga się prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

Obóz Narodowo-Radykalny wystosował w poniedziałek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

– W związku z napiętą sytuacją społeczno-polityczną w państwie, która w naszym przekonaniu jest wynikiem celowych i zaplanowanych działań mających swe źródło poza granicami RP domagamy się zdecydowanych działań rządu RP zmierzających do wprowadzenia ograniczenia i docelowo prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych i innych instytucji z środków będących częścią kapitału zagranicznego, w szczególności z aktywów znanego miliardera Georga Sorosa – czytamy w liście.

Według działaczy ONR działania polityków „opozycji totalnej” wspomagane są przez czynniki zewnętrzne. Ich zdaniem świadczą o tym liczne publikacje odsłaniające siatkę powiązań pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w organizację protestów antyrządowych, a zagranicznymi finansistami.

„My mówimy – >>nie dla Majdanu w Polsce<<, >>stop Majdanowi<<. Mówimy precz z Sorosem w Polsce i jego interesami” – podkreślił na konferencji prasowej rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski.

Jego zdaniem George Soros „to człowiek, który po Węgrzech także i w Polsce chce wpływać na sytuację polityczną w suwerennym państwie”.

– W związku z tym wysłaliśmy dziś list otwarty do pani premier Beaty Szydło z wnioskiem o to, aby rozpoczęła kroki legislacyjne w kierunku takim, aby w Polsce był zakaz finansowania organizacji pozarządowych ze źródeł zagranicznych. Chcemy uniknąć wpływu zewnętrznego i wzywamy panią premier do tego, aby takie kroki podjęła – zaznaczył Tomasz Kalinowski.

PAP/ RIRM

drukuj