Onkoigrzyska z udziałem gwiazd sportu

70 dzieci z Polski i Czech, które wygrały z chorobą nowotworową, uczestniczyło w sobotę w VI Dolnośląskich Onkoigrzyskach Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

W imprezie wzięły też udział gwiazdy sportu: Otylia Jędrzejczak, Paweł Rańda i siatkarki Impelu Wrocław. Zawody i piknik na Stadionie Olimpijskim zorganizowała Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jak poinformowała współorganizująca imprezę z ramienia AWF Iwona Malicka, dzieci rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych, tenisie stołowym, badmintonie i pływaniu.

„Wielkim przeżyciem dla naszych olimpijczyków była możliwość wciągnięcia flagi na maszt i zapalenia znicza onkoigrzysk w asyście prawdziwych olimpijczyków: Otylii Jędrzejczak i Pawła Rańdy” – dodała Malicka.

Na koniec drużyny z Polski i Czech zagrały mecz piłki nożnej, w którym po rzutach karnych zwyciężyli goście 1:0. Najlepsi dostali medale i dyplomy.

„Radości, uśmiechu i dobrej zabawy nie brakowało. Naszym celem jest pokazanie, że dzieci po leczeniu mogą normalnie cieszyć się życiem, uprawiać sport i rywalizować na świeżym powietrzu” – powiedziała Malicka.

Były też dodatkowe, pozasportowe atrakcje m.in. przejażdżki psimi zaprzęgami, wojskowa grochówka, koncert orkiestry policyjnej, ogródek rekreacyjny i dmuchane miasteczko.

W pikniku uczestniczyło do późnego popołudnia blisko 300 osób. W zawodach rywalizowali podopieczni Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Kliniki Onkologii z Pragi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl