fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zaapelował o pokój przy okazji zbliżającej się 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji pokoju.  Podczas cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku Niemcy napadli na Polskę.

Już za kilka dni w naszym kraju będziemy modlić się za ofiary, ale też o to, by nigdy więcej nie powtórzyła się tak straszna tragedia.

Ojciec Święty Franciszek zawierzył pielgrzymów z Polski matczynej opiece Maryi Królowej Pokoju.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, 1  września przypada 80. rocznica II wojny światowej, która rozpoczęła się nazistowską, niemiecką agresją na Polskę. Podczas gdy w Warszawie, Wieluniu i innych miastach będą odbywały się wspomnieniowe obchody z udziałem przywódców państw świata, wszyscy będziemy modlić się o pokój, aby nigdy nie powtórzyły się te tragiczne wydarzenia sprowokowane przez nienawiść. Prośmy Boga, aby pokój panował w ludzkich sercach, rodzinach, społeczeństwach i między narodami. Zawierzam Was wszystkich opiece Maryi Królowej Pokoju i z serca Wam błogosławię – powiedział Papież.

W uroczystościach rocznicowych w Polsce wezmą udział światowi przywódcy. Do naszego kraju przyleci między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Obecny będzie także Prezydent Niemiec Frank Walter-Steinmeier.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl