fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęcił Polaków, by byli wierni zwyczajowi modlitwy różańcowej we wspólnotach, a szczególnie w rodzinach

Zwracając się do naszych rodaków podczas audiencji generalnej, Papież nawiązał do rozpoczynającego się w czwartek miesiąca października, który jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej.

Dziś w Watykanie Biskup Rzymu uczestniczył w kolejnej audiencji generalnej. Po katechezie w wielu językach pozdrowił zgromadzonych pielgrzymów.

Kilka słów skierował także do nas, Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy Bracia i Siostry, wchodzimy w miesiąc październik tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach. Rozważając każdego dnia tajemnice życia Maryi, w świetle zbawczego dzieła Jej syna, pozwólcie uczestniczyć Jej w waszych radościach, troskach i chwilach szczęścia. Niech przez Jej ręce Bóg wam błogosławi  – powiedział papież Franciszek.

Kolejną katechezę Ojciec Święty poświęcił tematowi wychodzenia z kryzysu pandemii. Papież Franciszek podkreślił, że tzw. normalność przed pandemią „była chora na niesprawiedliwość i degradację środowiska”.

Dodał, że trzeba znaleźć lekarstwo nie tylko na koronawirusa, ale i na „wielkie wirusy ludzkie i społeczno-ekonomiczne”. Papież wskazał, że godność, solidarność i pomocniczość są niezbędne do promowania ludzkiej godności i dobra wspólnego.

Ojciec Święty zaapelował o pilne działania, by wypracować zasady „dobrej polityki” oraz systemów organizacji społecznej, w których „wynagradza się uczestnictwo, troskę i wielkoduszność, a nie obojętność, wyzysk i partykularne interesy”.

 RIRM

drukuj