Ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Do  Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu po raz 15. w dorocznej ogólnopolskiej pielgrzymce udaje się dziś Rodzina Radia Maryja. Pątnicy za wstawiennictwem patrona rodzin pragną modlić się w intencji małżeństw i obrony życia poczętego.

Spotkanie rozpocznie się od godz. 17.00. Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski. [czytaj więcej]

Do wspólnej modlitwy w trosce o przyszłość naszych rodzin zachęca o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

– Chyba już wszyscy widzimy, że obecnie w świecie jest potężna walka organizacji antychrześcijańskich z prawem naturalnym, z rodziną. Zaprzęgnięte do tego są media, parlamenty. Zaprzęgnięto także kulturę, szkoły, uczelnie, organizacje pozarządowe, ale i rządy w świecie. Propaganda antychrześcijańska, propaganda przeciw prawu naturalnemu jest coraz mocniejsza i jest już w naszej ojczyźnie. Widzimy, co się dzieje. Jesteśmy zatroskani o rodzinę, tym bardziej w prośbie o piękne, święte   rodziny – idziemy do św. Józefa – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dla wiernych, którzy chcą uczestniczyć w liturgii, będzie wystawiony dodatkowy telebim przed bazyliką od strony parku. Wszyscy pielgrzymi proszeni są o przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z pandemią.

Pielgrzymka będzie transmitowana od godz. 17.00 na antenie Radia Maryja i TV Trwam. 

RIRM

drukuj