fot. prezydent.pl

Ogólnopolska akcja „Badamy nie tylko Mamy!”

W 97 polskich miastach odbywa się dziś akcja edukacyjna „Badamy nie tylko Mamy!”. Przedstawicielki Federacji Stowarzyszeń Amazonki na ulicach edukują na temat profilaktyki raka piersi, który jest jednym z istotnych wyzwań zdrowotnych Polek.

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Badamy nie tylko Mamy!” to okazja do rozmów i zadawania ważnych pytań. Dzięki tej wiedzy można nie tylko lepiej monitorować organizm i sprawnie reagować, ale też wspierać bliskie nam kobiety w procesie leczenia.

Honorowym patronatem akcję objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W specjalnym nagraniu zachęca wszystkie panie do skorzystania z tej inicjatywy.

Mają panie możliwość, by przy okazji Dnia Matki skorzystać z fachowej wiedzy, jak przeprowadzić samodzielne badanie piersi, ale też nakłonić swoje mamy, babcie, córki i znajome do poddania się badaniom profilaktycznym. Wszyscy wiemy, że wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia. Pamiętajmy, że rak piersi nie jest wyrokiem. Federacja Stowarzyszeń Amazonki istnieje właśnie po to, by wspierać psychicznie, motywować do walki o zdrowie i edukować. Drogie Amazonki, wyrażam szczere uznanie dla pracy lokalnych organizacji Amazonek oraz dla wszystkich tych, którzy z paniami współpracują. Niech służba ta nadal przynosi najlepsze efekty i buduje wspólnotę ludzi dzielnych, wrażliwych i solidarnych – powiedziała Pierwsza Dama.

Oprócz akcji stacjonarnej w różnych miastach Amazonki zapraszają do włączenia się w inicjatywę online. Wystarczy zapisać się na badanie profilaktyczne, dodać na swój profil w mediach społecznościowych zdjęcie z różowymi ustami i zamieścić hasztag: #badamynietylkomamy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl