Oględziny posesji MSZ

W poniedziałek mają się odbyć kolejne oględziny należącej do MSZ posesji, gdzie miało dojść do zniszczenia rzeczy śp. Tomasza Merty – napisał Nasz Dziennik. Wniosek w tej sprawie złożył mecenas Bartosz Kownacki – pełnomocnik małżonki zmarłego tragicznie ministra kultury Magdaleny Pietrzak-Merty.

Policjanci już raz przeszukiwali posesję w ramach postępowania prokuratury w sprawie zniszczenia dowodu osobistego b. wiceministra kultury oraz zaginięcia jego obrączki. Czynności te zakończyły się jednak fiaskiem.Jak powiedział mec. Bartosz Kownacki, negatywny wynik oględzin to efekt zastosowania niewłaściwego sprzętu, który nie był w stanie zlokalizować przedmiotów.


Pobierz Pobierz

Sprawa zniszczenia dowodu Tomasza Merty, którą opisał „Nasz Dziennik”, wyszła na jaw po tym, jak okazało się, że dokument wydany rodzinie po katastrofie na Siewiernym nosi wyraźne ślady nadpalenia. Tymczasem z materiałów rosyjskich, które trafiły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wynikało, że zachował się w stanie wręcz idealnym.

Śledczy musieli się więc zmierzyć z problemem autentyczności dowodu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Do drugiego, odrębnego postępowania wyłączono natomiast wątek kradzieży obrączki, zegarka i portfela.

W toku postępowania w sprawie niszczenia dowodu, które toczy się od blisko roku, prokuratorzy powzięli podejrzenie, że do incydentu mogło dojść już na terenie Polski. A konkretnie w którejś z jednostek resortu kierowanego przez Radosława Sikorskiego.

Zdaniem Magdaleny Pietrzak-Merty, są trzy warianty losów obrączki jej męża: mogła nigdy nie opuścić Moskwy, mogła zostać skradziona przez pracownika MSZ lub – wbrew dokumentacji – tkwi gdzieś w ziemi na terenie resortu spraw zagranicznych.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl