Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli

Dziś w rocznicę powstania pierwszej polskiej organizacji konspiracyjnej – Służby Zwycięstwu Polsce w Zduńskiej Woli zostanie odsłonięty pomnik Żołnierzy Wyklętych, członków Zrzeszenia „Wolność i niezawisłość”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 programem słowno-muzycznym. Następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przejdą ulicami miasta do Al. Kościuszki, gdzie zostanie odsłonięty pomnik poświęcony członkom Obwodu WIN Zduńska Wola i jego komendantowi Józefowi Przybylskiemu ps. „Jeleń”. Następnie pod pomnikiem zostanie zaprezentowana wystawa „Żołnierze Warszyca” w Miejskim Domu Kultury. Gościem uroczystości będzie córka rotmistrza Witolda Pileckiego – Zofia Pilecka-Optułowicz.

Uroczystości zakończą się jutro. Po Mszy św. zostanie wyświetlony film A. Czerniakowskiej: „Czy warto było tak żyć”. Na koniec odbędzie się Marsz Pamięci ulicami miasta do miejsca odsłoniętego dzień wcześniej pomnika.

 

Plakat - Zduńska Wolaa

 

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl