Debata o odwołaniu gen. Noska

Dziś Komisja ds. służb specjalnych zajmie się zaopiniowaniem wniosku prezesa Rady Ministrów  ws. odwołania ze stanowiska szefa SKW gen. Janusza Noska.

Sam gen. Nosek nie będzie uczestniczył w spotkaniu. Przypomnijmy, premier Donald Tusk na wniosek MON-u rozpoczął procedurę odwołania szefa SKW. Według ostatnich doniesień medialnych nowym szefem tej służby będzie płk Dariusz Pilarz, wiceszef SKW.

Poseł Marek Opioła, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, mówi jednak, że żadna kandydatura nie została jeszcze zgłoszona do komisji. Poseł dodaje również, że kandydatura nowego szefa SKW, wskazana przez jedną z gazet, nie zapowiada pozytywnych zmian w SKW, a to, że gen. Nosek nie weźmie udziału w posiedzeniu komisji jest skandalem.

– W moim przekonaniu jest to zła kandydatura. Uważam, że nic się nie zmieni w służbie Kontrwywiadu Woskowego. Będzie kontynuacja pracy gen. Noska. Nie wiem czego boi się PO, że nie chce zaprosić gen. Noska. Przypomnę, że 8 miesięcy temu, jak był odwoływany szef ABW gen. Bondaryk, obradowała komisja pod przewodnictwem PO, i pan Bondaryk był obecny na posiedzeniu. Dzisiaj kiedy szefem komisji jest pani Radziszewska gen. Nosek nie został zaproszony. Dla nas jest to sytuacja nienormalna, skandaliczna. Komisja traci uprawnienia kontrolne –  powiedział pos. Marek Opioła.

Przypomnijmy, szef SKW gen. Janusz Nosek stracił stanowisko w związku z konfliktem między szefem SKW i wiceszefem MON gen. Waldemarem Skrzypczakiem. W tle pojawiła się również sprawa nieprawidłowości związanych z ustawianiem przetargów na ochronę lotniska w Malborku.

RIRM

        

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl