USA odrzuciły oskarżenia o działanie przeciw Wenezueli

USA kategorycznie odrzuciły w czwartek oskarżenia Wenezueli o działania wymierzone przeciwko temu krajowi. Wenezuela zarzuciła administracji prezydenta Baracka Obamy, że wiedziała o istnieniu planu zamachu na prezydenta Nicolasa Maduro.

„Kategorycznie odrzucamy oskarżenia o udział rządu Stanów Zjednoczonych w planie mającym na celu zaszkodzenie osobistościom wenezuelskim lub zdestabilizowanie wenezuelskiego rządu” – oświadczył w czwartek w rozmowie z korespondentem hiszpańskiej agencji EFE jeden z rzeczników Departamentu Stanu USA, który zastrzegł sobie anonimowość.

„Rząd Wenezueli kilkakroć ogłaszał publicznie te oskarżenia pod adresem Stanów Zjednoczonych oraz ich obywateli, ale nie przedstawił żadnego dowodu na ich poparcie” – dodał rzecznik. Te same źródła (Departament Stanu USA) zachęcały rząd Wenezueli, aby informował odpowiednie amerykańskie władze o każdej poszlace mogącej wskazywać na istnienie planów działania przeciwko przedstawicielstwu wenezuelskiemu w Nowym Jorku, aby można było podjąć śledztwo.

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro ogłosił w środę, że odwołał swój udział w Zgromadzeniu Ogólnym NZ w Nowym Jorku, ponieważ został poinformowany, że przygotowuje się „prowokację” w celu dokonania zamachu na jego „fizyczną integralność”, i to rzekomo za wiedzą rządu USA.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl