Odnaleziono szczątki samolotu AirAsia

Odnalezione na Morzu Jawajskim obiekty to szczątki zaginionego w niedzielę samolotu malezyjskich linii AirAsia, który najpewniej runął do morza – powiedział agencji AFP dyrektor generalny indonezyjskiego lotnictwa cywilnego Djoko Murjatmodjo.

„Na chwilę obecną możemy potwierdzić, że jest to samolot AirAsia” – poinformował Murjatmodjo.

Na 95 proc. są to szczątki Airbusa – oświadczył szef indonezyjskiej agencji ratowniczej Bambang Soelistyo.

Przedstawiciele władz uczestniczący w poszukiwaniach poinformowali, że zauważyli kilka ciał unoszących się na wodzie w pobliżu miejsca, gdzie po raz ostatni widziano samolot – podała agencja Associated Press. Ciała zostały zabrane na pokład okrętu indonezyjskiej marynarki wojennej.

Na pokładzie Airbusa A320-200 znajdowały się 162 osoby.

Wcześniej rzecznik indonezyjskiej armii Agus Dwi Putrato, cytowany przez AFP, poinformował, że znaleziono około dziesięciu dużych obiektów i wiele mniejszych, w białym kolorze. Jedne szczątki przypominały drzwi samolotu, a inne ratunkową zjeżdżalnię w samolocie.

Telewizja indonezyjska pokazała ujęcia kilku obiektów unoszących się na Morzu Jawajskim.

Airbus A320 należący do taniego malezyjskiego przewoźnika AirAsia zniknął z radarów o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę, lecąc w gęstych chmurach burzowych z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. W momencie utraty łączności samolot, którym podróżowali głównie Indonezyjczycy, znajdował się najprawdopodobniej nad Morzem Jawajskim, między wyspami Borneo i Jawa.

We wtorek zwiększono obszar poszukiwań poza pierwotny tor lotu maszyny. USA wysłały tam okręt wojenny.

Co najmniej 30 statków i 21 samolotów z Indonezji, Australii, Malezji, Singapuru i Korei Południowej przeszukuje obszar o powierzchni 10 tys. mil kwadratowych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl