fot. pixabay.com

Od zachodu pogorszenie pogody

Od zachodu do Polski wejdzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym i towarzyszącym mu słabymi opadami deszczu – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek należy spodziewać się pogorszenia pogody, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju.

„Od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który powoli będzie wędrował do centrum kraju. Według naszych szacunków w południe dojdzie do linii od Zatoki Gdańskiej po Śląsk. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca we wschodniej połowie kraju. Od Kaszub, Warmii na północy, po Śląsk i Małopolskę na południu, możliwe są słabe burze i niezbyt duże opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na północy kraju, do 17-18 stopni w centralnej i południowo-zachodniej części Polski” – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Według synoptyków IMGW-PIB, taka jesienna pogoda, w czasie której nie zabraknie chmur i przelotnych opadów przeplatanych przebłyskami słońca, podczas których temperatura w dzień może lokalnie dochodzić do 15-17 stopni, będzie nam towarzyszyć przez najbliższe kilka dni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl