fot. pixabay.com

Od dziś obowiązuje rozporządzenie dotyczące 12-procentowej obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych w bieżącym roku

Wchodzi dziś w życie rozporządzenie dotyczące 12-procentowej obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych w 2023 roku. Regulacje w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak przekazała szefowa resortu klimatu, Anna Moskwa, dzięki rozporządzeniu, jeszcze w tym roku, sprzedawcy energii elektrycznej obniżą o ok. 120 zł roczny rachunek dla gospodarstw domowych.

https://twitter.com/MKiS_GOV_PL/status/1704019403103199685

Aby otrzymać rozliczenie obniżki nie później niż na ostatniej fakturze w tym roku, odbiorca prądu powinien spełnić jeden z warunków. Chodzi m.in. o zmniejszenie o pięć proc. zużycia energii przez co najmniej trzy miesiące w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku; potwierdzenie poprawności swoich danych, którymi dysponują sprzedawcy prądu; wyrażenie zgody na otrzymywanie korespondencji, w tym faktur drogą elektroniczną; czy bycie prosumentem.

Jeżeli odbiorca nie spełnia żadnego z warunków, rozliczenie za obecny rok ma nastąpić w fakturach za kolejne okresy rozliczeniowe w przyszłym roku, nie później jednak niż do 31 marca 2024 roku.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl