fot. pixabay.com

Od 5 lutego stopniowe rozluźnianie przepisów epidemicznych w Austrii

Na tydzień przed wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciw COVID-19, niezaszczepione pozostaje nadal 17 proc. populacji. Stopniowe rozluźnianie obostrzeń sanitarnych rozpocznie się 5 lutego, w pierwszej kolejności godzina policyjna ma zostać przesunięta z godz. 22.00 na godz. 24.00 – opisuje ORF.

W Austrii, tak jak w innych krajach, widać wyraźnie, że duża liczba infekcji Omikronem nie przekłada się na wzrost hospitalizowanych pacjentów.

„Pomimo wielu infekcji w tej fali, obłożenie szpitali jak dotąd nie wzrosło” – zauważa ORF.

Od 5 lutego zacznie się łagodzenie obowiązujących zasad epidemicznych. Godzina policyjna zostanie przeniesiona z godz. 22.00 na godz. 24.00.

Od 12 lutego w handlu detalicznym ma zostać zniesiona zasada 2G (wstęp tylko dla osób z certyfikatem szczepienia lub przechorowania koronawirusa). Z kolei od 19 lutego ponownie zacznie obowiązywać zasada 3G (zaszczepieni, ozdrowieńcy lub osoby z negatywnym wynikiem testu) w gastronomii i turystyce. Nowe zasady, dotyczące nauki w szkołach, mają zostać ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.

„Widzimy, że Omikron nie stwarza ryzyka przeciążenia oddziałów intensywnej terapii. Dlatego możemy podjąć kroki otwierające. Robimy to ostrożnie, i przede wszystkim bezpiecznie” – podkreślił minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

Plany krytykuje burmistrz Wiednia Michael Ludwig, uważając że działania te są wprowadzane za wcześnie i że to „niewłaściwy czas” na luzowanie obostrzeń.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl