fot. pixabay.com

Od 5 grudnia zniknie obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy podczas podróży samochodem

Już niedługo będzie można podróżować samochodem bez posiadania przy sobie prawa jazdy. Od 5 grudnia wejdzie w życie kolejny etap pakietu deregulacyjnego.

Na tę zmianę czekało miliony kierowców. Już od 5 grudnia będziemy mogli jeździć bez prawa jazdy. Wcześniej został zniesiony już obowiązek wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

– Tak zwane cyfrowe prawo jazdy, czyli możliwość jazdy bez prawa jazdy – mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Dokument będzie można mieć w smartfonie w aplikacji mObywatel.

– Wystarczy, że ściągniemy aplikację mObywatel i tam już to nasze prawo jazdy będzie – powiedział szef resortu cyfryzacji.

W aplikacji będziemy mogli sprawdzić także liczbę punktów karnych.

– Tam jeszcze będzie łatwa i szybka informacja o czymś, co niestety jest często potrzebne, czyli o punktach karnych – podsumował Marek Zagórski.

Do tej pory za brak prawa jazdy groził nam mandat w wysokości 50 złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl