Fot. sxc.hu

Od 1 stycznia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pracy komorników

Koniec z nieprawidłowościami w pracy komorników. Od jutra wchodzi w życie nowe prawo o komornikach i kosztach komorniczych.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podkreśla, że nowe przepisy to dobra wiadomość dla Polaków.  Dzięki zmianom komornik będzie wykonywał swoje zadania w należyty sposób, chroniąc przede wszystkim interesy wierzycieli. To pozwoli wyeliminować patologię i nadużycia wśród komorników. Tym samym komornik nie będzie już kojarzony z kimś z pogranicza świata przestępczego, a z organem bardzo potrzebnym.

Niestety, w ostatnim czasie dochodziło do wielu skandali komorniczych. Ściąganie długu z zasiłku pogrzebowego, bezwzględne ściganie staruszków za dług 11 złotych czy zajęcie i sprzedaż ciągnika rolnikowi, który nie był dłużnikiem – to tylko niektóre z przykładów.

Nowe prawo zakłada też między innymi nagrywanie wszystkich czynności egzekucyjnych  prowadzonych w terenie czy też profesjonalizację zawodu komornika poprzez wprowadzenie wymogu posiadania wyższego wykształcenia oraz zwiększenie humanitaryzmu egzekucji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj