Obserwatorium: do 74 wzrosła liczba zabitych w zamachu w Damaszku

Do 74 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotniego podwójnego zamachu na szyickich pielgrzymów w Damaszku – wynika z najnowszego bilansu opublikowanego w niedzielę przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. 43 ofiary to pielgrzymi z Iraku.

Wśród zabitych jest również 11 cywilów oraz 20 proreżimowych bojowników – podaje agencja AFP.

Wcześniej władze syryjskie informowały o około 40 zabitych i 120 rannych. Z kolei irackie MSZ podało, że w sobotnim ataku w Damaszku zginęło około 40 obywateli Iraku, a ponad stu zostało rannych.

Do tej pory nikt nie przyznał się do ataku.

Irackie MSZ odrzuca twierdzenia, że mogli go dokonać takfiri; jest to pogardliwe określenie muzułmanina, który oskarża swych wyznawców o apostazję.

W sobotę syryjska telewizja państwowa informowała o eksplozji „dwóch bomb podłożonych przez terrorystów”; mianem tym władze w Damaszku określają zarówno rebeliantów walczących z syryjskim reżimem, jak i dżihadystów z sunnickiego ekstremistycznego ugrupowania zbrojnego tzw. Państwo Islamskie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl