Obligatariusze GetBack zadowoleni z ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

Ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych uchroni rynek, obywateli i Polskę. Tak rządowy projekt oceniają obligatariusze GetBack. Regulacje przyjęła wczoraj Rada Ministrów. Przepisy stwarzają narzędzia do walki z nieuczciwymi firmami, które oszukują Polaków.

Wyższe kary będą nakładane na spółki, które dopuszczą się fałszywych praktyk. Takie firmy zapłacą od 30 tys. zł do nawet 30 mln zł. Dotychczas najwyższa możliwa kara wynosiła 5 mln zł i nigdy nie została orzeczona.

Ponadto łatwiej będzie wytoczyć sprawę nieuczciwej spółce. Wystarczy prokuratorskie ustalenie o popełnieniu przestępstwa.

Prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack Artiom Bujan uważa, że regulacje będą dużym ułatwieniem w dochodzeniu roszczeń.

– Prokuratura, jeśli coś się wydarzy – osoba zostanie okradziona z tych środków – to w postępowaniu karnym jest możliwe, żeby w uzasadnionych przypadkach takie mienie tej firmy zabezpieczać. Nie prywatne mienie tej osoby, ale tej firmy. W obowiązującym stanie prawnym można dokonać tylko ewentualnego zabezpieczenia mienia osoby fizycznej, ale nie firmy, dla której ta osoba pracuje. To ułatwienie w dochodzeniu wszelkiego rodzaju roszczeń – podkreśla Artiom Bujan.

Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl