fot. twitter.com/PremierRP

Obecność premiera na spotkaniu z rolnikami z AGROunii niepewna

Pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego ma się dziś odbyć spotkanie z przedstawicielami rolników poświęcone bieżącej sytuacji w rolnictwie i na rynkach rolnych. Rozmowy mają się rozpocząć o 16.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej. Spotkanie będzie prowadził prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

Będą w nim uczestniczyć przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Prezes AGROunii, która organizowała niedawno protesty w Warszawie, Michał Kołodziejczak oświadczył, że dopiero o 15.30 jego organizacja poinformuje o tym, czy pojawi się na spotkaniu.

Dodał, że warunkiem rolników z AGROunii jest udział premiera w rozmowach.

Ja powiem tylko tyle, że my nalegaliśmy na to, aby na tym spotkaniu obecny był pan premier. Mamy jednakże informację, że tutaj pana premiera nie będzie. O godz. 15.30 wydamy kilka komunikatów odnośnie tego wszystkiego. Jednym z nich będzie informacja dotycząca właśnie tego spotkania. Nie wykluczamy na tę chwilę żadnego potencjalnego scenariusza – powiedział Michał Kołodziejczak.

Dzisiejsze spotkanie z rolnikami ma być kontynuacją rozmów z ubiegłego tygodnia, kiedy to premier spotkał się z rolnikami, którzy zorganizowali pikietę podczas jego wizyty w Jasieńcu w woj. mazowieckim.

RIRM

drukuj