Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już dziś w niektórych polskich miastach rozpoczynają się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Polsce święto obchodzone jest po raz trzeci. Zostało ustanowione specjalną ustawą, którą złożył śp. Lech Kaczyński.

Żołnierze Wyklęci to najwięksi patrioci; walczyli za wolną Ojczyznę oddając dobrowolnie swoje życie.

W Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego wystąpią Andrzej Kołakowski i Antoni Kamiński.

Z kolei w Wieluniu, w II Liceum Ogólnokształcącym  im. Janusza Korczaka o godzinie 12:00 zostanie odsłonięta wystawa poświęcona KWP i jego dowódcy Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi”. O godzinie 13:00 w Wieluńskim Domu Kultury odbędzie się również spektakl „Inka”, przygotowany przez młodzież szkół licealnych.

W Toruniu o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego zostanie odprawiona Msza św. za dusze Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie zatytułowane: „Żołnierze Wyklęci poezją i grypsem pisani”, podczas którego zostaną zaprezentowane m. in. utwory poświęcone bohaterom podziemia i grypsy ppłk. Łukasza Cieplińskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl