fot. PAP/Radek Pietruszka

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem prezydenta A. Dudy

W Warszawie rozpoczęły się obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z udziałem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się spotkanie z powstańcami połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych.

Andrzej Duda podczas wydarzenia mówił o wielkiej wartości czynu powstańczego, pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz powstańcach warszawskich.

Prezydent RP dziękował też powstańcom „za to, że są”. Andrzej Duda podkreślał przy tym, że są świadectwem postawy, jaką człowiek powinien mieć dla Ojczyzny i swoich rodaków.

– Każdemu z Państwa-Powstańców, którym przed momentem miałem zaszczyt wręczyć odznaczenia państwowe, powiedziałem, że służba dla Rzeczypospolitej trwa w tym momencie. Przez Państwa obecność służba dla Rzeczpospolitej jest realizowana. Państwo służycie dzisiaj Rzeczpospolitej samym tym, że jesteście, bo jesteście wielkim świadectwem postawy, jaką człowiek, jaką obywatel, jaką człowiek młody powinien mieć dla swojej Ojczyzny, wobec swojej Ojczyzny i wobec swoich rodaków. Każda forma służby w Powstaniu Warszawskim była nieoceniona i jednakowo ważna – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Spotkanie z powstańcami rozpoczęło obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. To doroczne spotkanie międzypokoleniowe, podczas którego powstańcy są honorowani odznaczeniami państwowymi, a kolejne pokolenia mogą się z nimi spotkać i porozmawiać.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl