fot. blogoslawienstwodlapolski.pl

Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski

W wielu parafiach w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Będzie to już czwarta edycja tego modlitewnego wydarzenia. Jego inicjatorem jest ks. Dominik Chmielewski.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi” zwrócił uwagę, że nocne czuwanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wyjaśnił przy tym, że celem modlitewnego wydarzenia jest rozpalenie świata ogniem Ducha Świętego.

– Już w pierwszej edycji Nocy Walki o Błogosławieństwo dla Polski zgłosiły się Kościoły i wspólnoty polonijne z 37 krajów. W samej Polsce było ponad 650 parafii, które modliły się całą noc o błogosławieństwo dla Polski. Ta liczba cały czas wzrasta. Dla mnie jest to odpowiedź Boga na to, że On chce tej modlitwy w sposób szczególny. Dlatego cały czas kontynuujemy kolejne edycje tej modlitwy i miliony Polaków się z nami modlą. Jesteśmy iskrą, która jest rozproszona po całym świecie, ale kiedy się zapala modlitwą tak potężną, jak np. całonocna modlitwa o błogosławieństwo dla Polski, to naprawdę rozpalamy świat ogniem Ducha Świętego – podkreślał kapłan.

W nocne czuwanie włącza się m.in. sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Modlitwa rozpocznie się tam w sobotę o godz. 20.30.

Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski odbędzie się też w Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Tam czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w sobotę o godz. 21.00.

RIRM

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl