Obchody 1050. rocznica Chrztu Polski w Poznaniu

W Poznaniu trwają uroczystości związane z rocznicą Chrztu Polski. Na stadionie miejskim zakończyła się Msza Święta, której przewodniczył Legat Papieski ks. kardynał Pietro Parolin. W jej trakcie zostało ochrzczonych dwóch katechumenów.

Na Stadion Miejski do Poznania przybyli pielgrzymi z całej Polski. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził Jan Budziaszek znany perkusista, członek zespołu „Skaldowie”.

– Nie wiem czy wszyscy sobie zdajecie z tego sprawę, że Dzienniczek św. siostry Faustyny Kowalskiej znajduje się na drugim miejscu tuż po Piśmie Świętym w ilości tłumaczeń na języki świata. A obraz Pana Jezusa Miłosiernego jest najpopularniejszym obrazem Pana Jezusa na świecie – zaznaczył Jan Budziaszek.

Oprócz wspólnej modlitwy odbyła się część artystyczno-historyczna ze śpiewami i inscenizacjami. Uczestnicy mogli wysłuchać fragmentu poematu „Wigilia Wielkanocna 1966” Karola Wojtyły. Wszystkich do wspólnego wielbienia zachęcała grupa baletowa, pantomimiści i tancerze. Całości towarzyszył chór liczący 1050 osób, który wykonał pieśń jubileuszową obchodów rocznicy Chrztu Polski „Gdzie chrzest, tam nadzieja”

Uroczystego otwarcia jubileuszu dokonał ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz Marek Woźniak – marszałek województwa

– Dzisiaj chcemy się cieszyć. Spotykamy się tutaj w takiej formie nieoficjalnej życzliwi jedni drugim i jednocześnie wdzięczni za tych wszystkich ludzi, którzy doprowadzili do Chrztu Polski – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

– Jesteśmy dzisiaj dumną wspólnotą, a szczególnie my Wielkopolanie jesteśmy dumni z tego faktu że jesteśmy kustoszami tej wspaniałej historii – dodał Marek Woźniak.

Podczas świętowania jubileuszu nastąpiło także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl