Obama rozmawiał z Hollande’em o Ukrainie

Prezydent USA Barack Obama rozmawiał w piątek z prezydentem Francji Francois Hollande’em na temat sytuacji na Ukrainie; przywódcy uzgodnili, że Rosji grożą kolejne sankcje, jeśli będzie nadal postępowała w sposób prowokacyjny – poinformował Biały Dom.

“Prezydent Obama pochwalił wysiłki rządu Ukrainy na rzecz zjednoczenia kraju poprzez zorganizowanie wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich 25 maja, które doprowadzą do (…) reform konstytucyjnych” – głosi komunikat Białego Domu.

Rosja musi się liczyć ze “znaczącymi kosztami” swych “destabilizujących działań” – czytamy w komunikacie.

W czwartek wysoki rangą przedstawiciel Departamentu Stanu USA oświadczył, że USA i ich europejscy sojusznicy wyrazili poparcie dla objęcia Rosji sankcjami sektorowymi, jeśli będzie usiłowała zakłócić wybory prezydenckie na Ukrainie.

Obama i Hollande rozmawiali też o sytuacji w Nigerii, gdzie rebelianci z grupy Boko Haram uprowadzili 276 dziewczynek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl