fot. PAP/Piotr Nowak

O północy Polska zamyka granice

O północy zostaną zamknięte wszystkie polskie granice dla cudzoziemców. Ruch graniczny będzie się odbywał tylko na niektórych przejściach.

Od niedzieli zaczną obowiązywać zmiany dotyczące przekraczania granic.

– Musimy zamknąć granice przed koronawirusem. Ten wirus przyszedł do nas z zewnątrz – mówił Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Granice będą zamknięte dla cudzoziemców.

– Wprowadzamy nową zasadę – jeżeli nie jesteś obywatelem naszego kraju to nie jest czas na wycieczki, odwiedziny znajomych. Granica jest zamknięta – wskazał szef resortu.

Odstępstwa będą dotyczyły jedynie tych cudzoziemców, którzy legalnie pracują w Polsce.

– Te osoby, jeżeli w tej chwili są za granicą, a będą chciały wrócić tu do Polski jako swojego miejsca pobytu i pracy, będą mogły wrócić, ale warunek jest jeden: 14 dni kwarantanny zaraz po przekroczeniu granicy – akcentował minister.

Osoba przekraczająca granicę będzie poddana kontroli sanitarnej. Będzie też musiała wypełnić kartę pobytu ze wskazaniem miejsca, w którym spędzi kwarantannę.

– Jeżeli takiego miejsca nie ma, wojewodowie mają przeznaczone lokale na kwarantannę i tam ta osoba będzie mogła się udać – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Musi być pewność, że te osoby, które przyjeżdżają do Polski są zdrowe. Ruch graniczny będzie odbywał się tylko na wybranych przejściach. Pozostałe będą zamknięte.

– Wszędzie będą funkcjonariusze straży granicznej wspierani przez funkcjonariuszy Wojska Polskiego. Bardzo proszę z uwagi na szczególną sytuację o podporządkowanie się wszelkim poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy – mówił minister Mariusz Kamiński.

Zawieszone zostały także wszystkie międzynarodowe loty i połączenia kolejowe. Działać będzie transport cargo. Towary będą wyjeżdżały i wjeżdżały do Polski bez zakłóceń.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl