fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

W nocy polsko-białoruską granicę w nielegalny sposób próbowało przekroczyć 33 cudzoziemców

Cały czas na polsko-białoruskiej granicy dochodzi do prób jej forsowania. Nad bezpieczeństwem czuwają polskie służby mundurowe.

Jak poinformowała Straż Graniczna na swoim profilu na Twitterze dzisiejszej nocy polsko-białoruską granicę próbowało w sposób nielegalny przekroczyć 33 cudzoziemców.

„W nocy na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa 32 osób siłowo forsowała granicę. Cudzoziemcy oraz służby białoruskie wyrywali ogrodzenie i rzucali kamieniami w polskie patrole. Osoby zostały zatrzymane, wśród nich są obywatele Egiptu, Erytrei, Turcji i Jemenu” – poinformowała Straż Graniczna.

Migranci obrażali także Polskę i Polaków obelżywymi wyzwiskami. Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach czterech obywateli Iraku przepłynęło przez rzekę Świsłocz. Jak poinformowała rzecznik Straży Granicznej dostali oni ciepłe ubrania i jedzenie. Nie wiadomo, czy cudzoziemcy chcą zostać w Polsce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl