FOT. PAP/Paweł Supernak

W Legionowie zaczął funkcjonować szpital stanowiący filię Wojskowego Instytutu Medycznego

W podwarszawskim Legionowie swoją działalność rozpoczyna szpital stanowiący filię Wojskowego Instytutu Medycznego. Placówka ma zapewnić rozszerzony dostęp do opieki medycznej mieszkańcom Legionowa i regionu.

Szpital będzie stanowił zaplecze dla 18. Dywizji Zmechanizowanej, dwóch mazowieckich brygad Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wojsk sojuszniczych. Przede wszystkim będzie on dostępny dla mieszkańców. Placówka ma do dyspozycji 90 łóżek i działa całą dobę.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1483730997493522434

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zapewnia, że szpital zagwarantuje najwyższy poziom leczenia. Ma także prowadzić szereg akcji profilaktycznych.

– To wszystko, co zostało zaplanowane i przeprowadzone w Legionowie, opiera się na doświadczeniach Wojskowego Instytutu Medycznego, na doświadczeniach kadry, lekarzy wojskowych i pracowników. Wszyscy doskonale wiemy, że Wojskowy Instytut Medyczny odznacza się wysokim poziomem pomocy medycznej, ma bardzo dobrą markę i renomę. Jestem pewien, że dobre zdrowie będzie w Legionowie, można powiedzieć, że od dziś już jest w Legionowie. W ramach szpitala będzie funkcjonowała przychodnia – powiedział min. Mariusz Błaszczak.   

W szpitalu będą funkcjonować oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczny. Łączny koszt inwestycji wyniósł 160 mln złotych i został pokryty w całości z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szpital rozpoczyna działalność ponad pół roku wcześniej, niż zakładały plany powstania placówki. Nieco ponad dwa lata temu szef MON podpisał umowę na jego budowę. [czytaj więcej]

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1483751193109278720

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl