Nysa: trwa V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

W Nysie na Opolszczyźnie trwa V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Na spotkanie przybyło ponad tysiąc uczestników, głównie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci.

Dla uczestników wydarzenia przewidziano prace w grupach, koncerty i inne atrakcje.

Odpowiednie zajęcia – jak mówi prezes zarządu Związku Dużych Rodzin 3Plus Joanna Krupska – czekają zarówno na rodziców, jak i najmłodszych.

– Do Nysy przyjeżdża ok. 1100 osób, a w tym jest ok. 800 dzieci w bardzo różnym wieku. W związku z tym przygotowujemy warsztaty i propozycje zajęć bardzo rozmaitych, i dla dzieci zupełnie malutkich, i dla dzieci już dorastających, a także dla samych dorosłych. Oczywiście będziemy też świętować. Będziemy mieć koncert. Podejmiemy też temat z zakresu polityki rodzinnej. Wszyscy razem spotkamy się na panelu o charakterze bardziej ekonomicznym – wskazuje Joanna Krupska.  

Dziś spotykające się w Nysie rodziny odwiedzi też minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Polityk weźmie udział w panelu dyskusyjnym poświęconym Karcie Dużej Rodziny.

V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończy się jutro uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Czai w bazylice mniejszej pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Honorowy patronat nad Zjazdem objął prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj