Nowenna „Dziewięć dni dla życia”

Polskie organizacje Pro-Life włączają się w rozpoczynającą się dziś, nowennę pod hasłem „Dziewięć dni dla życia”, którą ogłosili amerykańscy księża biskupi.

Odbywa się ona w związku z przypadającą w tym miesiącu rocznicą tragicznego wydarzenia, jakim była legalizacja w Stanach Zjednoczonych procederu zabijania dzieci nienarodzonych.

Księża biskupi proponują, aby centralnym punktem każdego dnia nowenny była modlitwa wstawiennicza, refleksja i konkretne akty pokuty, zadośćuczynienia i miłości.

– Biskupi amerykańscy w rocznicę straszliwej legalizacji zbrodni aborcji w Stanach Zjednoczonych poprzez modlitwę chcą wzmocnić dzieło obrony życia w Stanach Zjednoczonych. Ale co jest wielką nowością i zobowiązaniem: biskupi i obrońcy życia ze Stanów Zjednoczonych proszą katolików na całym świecie, aby swoją modlitwą, swoimi ofiarami, postem i wyrzeczeniami, wzmocnili dzieło obrony życia w Stanach Zjednoczonych. I my, katolicy w Polsce, oczywiście w porozumieniu i współpracy ze wspaniałymi kapłanami, księżmi biskupami, odpowiadamy na wezwanie do modlitwy naszą modlitwą, naszymi ofiarami i wyrzeczeniami – powiedział dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Dr inż. Antoni Zięba dodał, że w sposób szczególny modlitwa za dzieci poczęte będzie zanoszona na Jasnej Górze, w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

– Większość z nas nie będzie mogła uczestniczyć ani w tych modlitwach bezpośrednio, oczywiście na Jasnej Górze, ani w Sanktuarium Bożego Miłosierdzi w Krakowie-Łagiewnikach czy u grobu ks. Jerzego Popiełuszki. Ale każdy z nas ma swój czas, ma może swój ulubiony Kościół czy kaplicę, a jeżeli jest starszy czy chory i nie może wyjść z domu, to przecież nasze domy są domowymi kościołami, miejscami modlitwy, cierpień i ofiar. Niech ta modlitwa z Polski umocni amerykańskich obrońców życia. A wiemy, że jeżeli w Ameryce zwyciężyłaby cywilizacja życia, to byłoby to wspaniałe zwycięstwo i zachęta dla wielu krajów na całym świecie – zaznaczał dr inż. Antoni Zięba.

 

RIRM 

drukuj