fot. flickr.com

Nowa fala zwolnień w Turcji. Blisko 4000 relegowanych z pracy

Tureckie władze przystąpiły do nowej czystki w instytucjach wymiaru sprawiedliwości i wojskowych oraz w żandarmerii. Wśród 3974 relegowanych z pracy jest ponad tysiąc pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości i niemal tyle samo wojskowych.

Władze ogłosiły dziś dokładną listę osób relegowanych z pracy, co potwierdza, że obecna faza czystek została dokładnie przygotowana i zaplanowana.

Wśród zwolnionych 1127 pracowników instytucji podległych Ministerstwu Sprawiedliwości są m.in. 484 osoby z tytułami akademickimi.

W kolejnych czystkach po zeszłorocznym nieudanym zamachu stanu w Turcji zwolniono już z pracy w instytucjach państwowych i prywatnych ok. 120 000 osób, a 40 000 aresztowano.

Konserwatywny rząd turecki ogłosił dziś również dekret, który zakazuje emitowania niezmiernie popularnych w kraju randkowych programów radiowych i telewizyjnych.

„Nie będzie dopuszczalny ten rodzaj programów radiowych i telewizyjnych, w których osoby poznają się, aby znaleźć przyjaciółkę lub przyjaciela (…)” – stwierdza dekret.

PAP/RIRM

drukuj