fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Nominacje w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  Mariusz Błaszczak  w sobotę  wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy wyróżnionych zostało 145 funkcjonariuszy, wśród których było 36 kobiet. W sumie awanse na podkomisarza otrzymało 217 policjantów.

W konferencji prasowej transmitowanej przez TVP INFO minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że  jego zadaniem – jako szefa MSWiA – jest odbudowanie etosu służby w policji.

Policjanci, którzy będą służyli społeczeństwu, mogą liczyć na nagrody, a sprzeniewierzający się prawu – na kary – dodał szef MSWiA.

W polskiej policji są tysiące policjantów, którzy bardzo ofiarnie wypełniają swoje zadania, mają poczucie służby. Przykłady takich postaw to chociażby postawa funkcjonariusza w Ząbkach, który jadąc do pracy (był poza godzinami służby) zareagował wtedy, kiedy zobaczył, że łamane jest prawo. Wyróżniam takie postawy pokazując, że to są postawy godne naśladowania. Oczywiście będą wyciągane konsekwencje wobec tych, którzy się sprzeniewierzają tym zasadom. W każdej społeczności są rożni ludzie, natomiast mechanizm jest prosty – należy wspierać postawy wzorowe i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy się sprzeniewierzają zasadom – powiedział Mariusz Błaszczak.

Na sobotnią uroczystość do Szczytna przyjechali m.in. przedstawiciele CBA, straży pożarnej, służby celnej, a także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

RIRM

drukuj