By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Nigeria: w wyniku powodzi w kraju zginęło ponad 600 osób. 1,3 mln musiało opuścić domy

W wyniku utrzymujących się od około dwóch miesięcy powodzi w Nigerii zginęło ponad 600 osób, a ok. 1,3 mln musiało opuścić swoje domy – podała w poniedziałek BBC, powołując się na dane nigeryjskiego ministerstwa do spraw humanitarnych.

Bezprecedensowe zniszczenia wynikają z nakładających się na siebie czynników: złego stanu sieci kanalizacyjnych, słabej implementacji praw dotyczących ochrony środowiska, zabudowań powstających na terenach zalewowych oraz intensywnych opadów deszczu. Eksperci uznali też, że za sytuację częściowo odpowiadają zmiany klimatyczne – wyjaśniła BBC.

Najsilniej dotknięte powodzią są regiony kraju położone w pobliżu uchodzącej do Zatoki Gwinejskiej rzeki Niger. Zniszczenia odnotowano w 31 z 36 stanów Nigerii.

Szukający schronienia w miejscach użyteczności publicznej mieszkańcy przyznają, że powrót do domów będzie trudny, nawet gdy woda ustąpi.

„Nie będziemy mieli dokąd pójść, nie mamy jedzenia, pieniędzy na cement do odbudowy domu ani środków na wynajęcie nowego” – powiedziała BBC mieszkanka stanu Kogi.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl