fot. PAP/Rafał Guz

Niespełnione obietnice prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta rozlicza prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z obietnic, jakie złożył przed wyborami samorządowymi. W sumie było 250 obietnic, z czego Rafał Trzaskowski zrealizował tylko niewielką część – wskazał były stołeczny radny. Wiceminister na portalu społecznościowym odniósł się do programu „Warszawa dla wszystkich”.

Obok tych najbardziej znanych obietnic, jak budowa metra czy żłobki dla wszystkich dzieci, jest wiele innych, których włodarz Warszawy nie spełnił.

To m.in. budowa mieszkań na wynajem, których nie ma do dziś czy więcej parkingów podziemnych. Rafał Trzaskowski nie wywiązał się też z obiecanych podwyżek dla straży miejskiej, a seniorzy nie doczekali się darmowych biletów.

Ponadto zabrakło rozwiązań dla uczniów – przypomniał Sebastian Kaleta.

– Warszawska młodzież ucząca się w szkole średniej będzie korzystała z komunikacji miejskiej za darmo. Wszyscy licealiści pewnie mówili rodzicom: „Fajny ten Trzaskowski. Darmowy bilet będzie, to może warto zagłosować”. Okazuje się, że nie ma tego i nie będzie, bo w jednej z interpelacji o to pytałem i dostałem odpowiedź, że rząd nie dał pieniędzy. Tylko z pieniędzmi dla Warszawy jest taka sprawa, że dzięki temu, iż rządzi Prawo i Sprawiedliwość, o 40 procent zwiększył się budżet Warszawy. Jego głównymi składnikami są podatki PIT i CIT, dzięki czemu Warszawa ma w budżecie 2 miliardy złotych więcej rocznie. Budżet puchnie, a na obietnice wyborcze, na które pracują warszawiacy, tutaj nie starczyło – powiedział Sebastian Kaleta.

Rafał Trzaskowski ma być kandydatem KO w zbliżających się wyborach Prezydenta Polski. Obecny włodarz Warszawy zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrezygnowała z walki o fotel prezydencki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl