fot. PAP/EPA

Niemiecki rząd wstrzymuje deportacje do Afganistanu

Od czasu wycofania się wojsk międzynarodowych talibowie umacniają się w Afganistanie i w związku z tym Niemcy nie będą na razie nikogo deportować do tego kraju – poinformowało w środę federalne MSW.

„W związku z aktualnym rozwojem sytuacji bezpieczeństwa Federalny Minister Spraw Wewnętrznych podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu deportacji do Afganistanu” – powiedział w środę w Berlinie rzecznik MSW.

Deportacja sześciu Afgańczyków, która została odroczona w zeszłym tygodniu, nie zostanie na razie przeprowadzona.

„Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje obecnie nowy raport o sytuacji azylowej w Afganistanie, który zwykle stanowi główną podstawę decyzji o deportacji. Sprawozdanie to nie jest jednak jeszcze dostępne. Od 2016 roku do Afganistanu odesłano ponad 1000 imigrantów, w większości przestępców” – pisze dziennik „Die Welt”.

Sytuacja w sferze bezpieczeństwa w Afganistanie dramatycznie pogorszyła się od czasu podjęcia decyzji o wycofaniu wojsk międzynarodowych z tego kraju w połowie kwietnia. Od tego czasu talibowie uzyskali kontrolę nad dziewięcioma stolicami prowincji.

Obecni w Kabulu ambasadorowie UE we wtorek opowiedzieli się za wstrzymaniem deportacji. We wspólnym oświadczeniu zaapelowało o to również 26 organizacji, w tym Amnesty International, Pro Asyl, Caritas i Diakonie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl