fot. https://pixabay.com/pl/photos/strony-dziecko-narodziny-ci%C4%85%C5%BCa-2386489/

Niemiecki minister sprawiedliwości przedstawił projekt zniesienia zakazu reklamowania tzw. aborcji

Federalny minister sprawiedliwości Marco Buschmann przedstawił w poniedziałek projekt uchylenia paragrafu 219a, zakazującego „reklamy przerywania ciąży”. Zgodnie z nowelizacją udostępnianie przez praktyki lekarskie na stronach internetowych informacji na temat zabijania nienarodzonych dzieci nie będzie już przestępstwem.

Paragraf 219a zakazuje lekarzom publicznego udostępniania informacji o zabijaniu nienarodzonych dzieci i oznacza zagrożenie karne dla lekarzy, jeśli np. na swojej stronie internetowej lub w inny sposób w internecie podają oni informacje o tzw. aborcji.

Zniesienie paragrafu 219a zostało zapisane w umowie koalicyjnej partii SPD, Zielonych i FDP, które tworzą obecny rząd niemiecki.

Plany koalicji są krytykowane przez opozycyjną chadecję. Rzeczniczka ds. polityki rodzinnej grupy parlamentarnej CDU/CSU w Bundestagu Silvia Breher powiedziała dziennikowi „Welt”, że obowiązujący zakaz reklamy ma na celu zapobieganie modelom biznesowym związanym z zabijaniem nienarodzonych dzieci. Planowanemu przez koalicyjne frakcje SPD, Zielonych i FDP zniesieniu zakazu reklamy towarzyszyłaby „trywializacja aborcji”.

„Naszym zdaniem jest to nie tylko moralnie, ale i konstytucyjnie wysoce problematyczne” – podkreśliła.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl