fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Wrocław: Dwie osoby zatrzymane ws. oszustw skarbowych na kwotę ponad 7 mln zł

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa skarbowe przy transakcjach dotyczących zakupu materiałów do produkcji PCV. W wyniku przestępczego procederu straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 7 mln zł.

Jak przekazała w poniedziałek sierżant Aleksandra Rodecka z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymani to 49-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta.

„Podejrzani zajmowali się oszustwami podatkowymi przy obrocie produktami ropopochodnymi wykorzystywanymi do produkcji PCV i płyt wiórowych” – podała sierż. Aleksandra Rodecka.

Według policji przestępczy proceder polegał na wystawianiu nierzetelnych faktur VAT.

„Znajdowały się na nich rzekome transakcje, na podstawie których sprawcy składali fałszywe deklaracje podatkowe. Ten sposób działania naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku VAT o kwotę ponad 7 mln zł”– przekazała sierż. Aleksandra Rodecka.

49-latek i 42-latka usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze karno-skarbowym m.in. poświadczania nieprawdy, fałszowania faktur, czy też wykorzystywania dokumentów poświadczających nieprawdę. Grozi im do 25 lat więzienia.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl